Seksiyonel Kapı Nedir & Fiyatları

Seksiyonel Kapı

Seksiyonel kapı sandviç panel denilen panellerden oluşmaktadır. Bu paneller katlanmakta ve açılırken düz bir biçimde içe geçmektedir. Bu sayede odlukça pratik ve yer kaplamayan bir sisteme sahiptir. Oldukça sağlam olan seksiyonel kapılar ciddi rüzgar ve yangınlara karşı dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Bunun yanında hava değişimini minimum seviyeye indiren seksiyonel kapılar oldukça güvenilirdir. Özellikle sıcaktan veya tam tersi olacak şekilde soğuktan korunması gereken malzemelerin korunması açısında endüstriyel kapı sistemleri öne çıkmaktadır. Seksiyonel kapılar oldukça ergonomik bir yapı ile dikkat çekmektedir. Bu sayede yoğun alanlarda kolay bir kullanım imkanı bulunmaktadır. Zaman ve ısı tasarrufu gibi imkanları da öne çıkmaktadır. Çok avantajlı olan bu kapılar farklı ebatları ile öne çıkmaktadır.

Seksiyonel Kapı Nedir?

Seksiyonel Kapı
Seksiyonel Kapı

Seksiyonel kapı nedir ve bu kapı çeşitleri nelerdir soruları öne çıkmaktadır. Pek çok firmanın yoğun olarak ilgi gösterdiği sarmal kapı modelleri firmaların güvenlik, saklama, ısı değerini koruma ve rüzgardan koruma gibi amaçlar ile tercih ettiği bir üründür. Seksiyonel kapı modelleri bir veya birden fazla olacak şekilde kullanılabilmektedir. Bu tercihe bağlı olmaktadır. Bazen ise içeriye araç sokma durumu olduğundan araç ebatları dikkate alınarak kapı oranları ve sayıları belirlenmektedir. Hem sesi hem de ısıyı çeride tutması ve dışarıdan da bunları olabildiğince az alması nedeni ile sıkça kullanılmaktadır. Uzun yıllar kullanım imkanı sağlayan bu ürünler isteğe bağlı olarak pencereli de olabilmektedir. Pek çok kaza açısından da etkili olmuştur çünkü oldukça sağlam olan bu kapılar olası kazaların önüne geçmektedir. Buna hırsızlık gibi vakalar da dahildir. Elektrik kesilse dahi belirli bir süre kadar kilit sistemi çalışmaya devam etmektedir. Bu sayede ürün hayatı zorlaştırmayacak pek çok özelliğe sahiptir. Burada önemli olan endüstriyel kapı motoru olmaktadır. Seksiyonel kapı motoru farklı güçlere sahip olmakta ve bu kapı açılıp kapanma söz konusu olduğunda farklı hızlara sahip olmaktadır.

Hızlı Branda (PVC) Kapı Hakkında Bilgi

Seksiyonel kapı ölçüleri belirgin oranlarda olsa da bunun için bir sınır yoktur. Çünkü yerli üretim olması nedeni ile özel üretim için de uygun koşullar bulunmaktadır. Seksiyonel kapılar boyutlarına bağlı olarak farklı özellikler de göstermektedir. Çünkü boyut genişledikçe ve pencere açıklıkları arttıkça etkide azalma görülmesi mümkündür. Bu nedenle ölçüler konusunda dikkatli olunması gerekilmektedir. Aynı zamanda seksiyonel kapılar manuel ve otomatik olarak ikiye ayrılmaktadır. Ancak son model teknolojiye sahip olan otomatik modeller yaygın olarak tercih edilmektedir. 

Seksiyonel Kapı Fiyatları

Seksiyonel kapı fiyatları kapının markasına ve malzemesine bağlıdır. Malzemelerin kalitesi fiyatı etkileyen en temel unsurlardandır. Bunun yanında ebat da önemlidir. En ve boy ebatları fiyatların değişimine neden olmaktadır. Seksiyonel kapı fiyatları içerisinde görülen çeşitlilik kalite ile bir arada dikkate alınmalıdır.  RAYFLEX Endüstriyel Kapı