Destek

 1-EMNİYET FOTOSEL BAĞLANTISI 

Emniyet fotoselin kahverengi kablosu kartın +24(15.) klemensine giriniz. Mavi kablosunu kartın -24 (17.) klemensine giriniz. Beyaz kablosunu kartın com (7.) klemensine giriniz. Siyah kablosunu foto (9.) klemensine giriniz. Fotoselin kırmızı ışığı reflektörü gördüğünde fotosel de sarı ve yeşil led ışıkları yanacaktır. 

2-CİSİM YANSITMALI FOTOSEL BAĞLANTISI 

Fotoselin kahverengi kablosu kartın +24 (16.) klemensini giriniz. Mavi kablosunu kartın -24 (18.) klemensine giriniz. Siyah kablosunu da kartın foto (9.) klemensine giriniz. Fotoselin üzerinde ki L ve D kontak seçimini D harfini seçiniz. 

NOT: Şayet; cisim yansıtmalı fotoseli , emniyet fotoseli ile beraber bağlanılacak ise sadece emniyet fotoselinin beyaz kablosunu com klemensinden çıkarıp cisim yansıtmalı fotoselin siyah kablosuyla şöntleyip bant veya klemens ile izole ediniz. 

3-DIŞ BUTON BAĞLANTISI 

Dış (ikili) butonların içinden çıkan kablonun 1 numarasını kontrol kartın opn(11.) klemensine; 2 nolu kabloyu kartın cls(12.) klemensine ve sarı-yeşil kabloyu da kartın com(7.) klemensine giriniz. Dış butona bağlamak için; Yukarı butona kablonun 1 numarasını giriniz. Aşağı butona kablonun 2 numarasını giriniz. Sarı-Yeşil kabloyu da yukarı ve aşağı butonların boşta kalan klemenslerine giriniz. 

4-MEKANİK SWİTCH İLE LİMİT AYARI 

Rayflex’e ait mekanik siwitchler de yeşil renkli kam üst limit, siyah renkli kam alt limittir. Sarı renkli kam da yumuşatma siwitcidir. Üst limiti ayarlamak için panonun yukarı butonuna basınız. Kapı açılıp yukarıda istediğiniz seviyeye geldiğinde acil stop butonuna basıp kapıyı durdurun. 3 mm alyan ile yeşil kamı çevirerek mikroswitce basmasını sağlayınız. Sonra panonun aşağı butonuna basın. Kapı aşağıda istediğiniz seviyeye geldiğinde acil stop butonuna basıp kapıyı durdurunuz. Tekrar alyan yardımı ile siyah kamı çevirerek mikroswitce basmasını sağlayınız. Sonra siwitchin ortasında sabitleme vidasını sıkıp siwitclerinizi sabitleyiniz. 

NOT: Mekanik switch ayarı yaparken panoyu lojik parametresinden manuele alıp siwitch limit ayarınızı yapabilirsiniz. İşlem bittikten sonra tekrar panoyu lojik parametresinden AUTO (otomatik) çalışma moduna getirebilirsiniz. 

5-ENCODER İLE LİMİT SWİTCH AYARI 

Kontrol kartın üzerindeki Yukarı ve Aşağı tuşlarına aynı anda basınız. Ekrana Gelişmiş Menü gelecektir. Dört adet 1 rakamlarını göreceksiniz. Kartın ok tuşuna bir kere basıp bir rakam sağa kaydırın ve kartın yukarı tuşu ile ok tuşlarını kullanıp 1453 şifresini giriniz. Sonra yukarı tuş ile 3. Parametre olan motor switch ayarlarına geliniz. İki kere ok tuşuna basıp açılma limitini kartın yukarı (up) tuşunu kullanarak yapabilirsiniz. Yukarı tuşuna bastığınız da ekranın sağ tarafında sayıların çoğaldığından emin olun. Kapınız açılıp istediğiniz seviyeye geldiğinde kartın ok tuşuna basın. Bir kere yukarı tuşuna basın kapanma yazısını göreceksiniz. Tekrar ok tuşuna basın kartın aşağı (down) tuşunu basıp kapıyı kapatınız. Ekranın sağındaki sayıların azaldığından emin olun. Kapınız istediğiniz seviyeye geldiğinde ok tuşuna basın. İki kere ESC tuşuna basıp menüden çıkın. Pano kapağındaki yukarı ve aşağı butonlarla kapınızı açıp kapatınız. Kapınız istediğiniz noktalar da duruyorsa limitleme işleminiz bitmiştir. 

NOT: Limit ayarı yapılırken kartın yukarı tuşuna bastığınız da kapınız açılıp ekranın sağında sayılarında artarak çoğalması lazım. Alt limit yapılırken kartın aşağı tuşuna bastığınız da kapınızın kapanması ve ekranın sağında sayılarında azalması gerekir. Şayet üst (açılma) limit yapılırken kartın yukarı butona bastığınız da kapınız aşağı yönde hareket ediyorsa motor uçları olan U-V-W klemensine girilmiş olan kablolardan herhangi iki tanesinin yerini değiştiriniz. Aynı işlem aşağı buton içinde geçerlidir. Yani aşağı butona bastığınız da kapınız yukarı yönde hareket ediyorsa aynı şekilde U-V-W uçlarından herhangi 2 tanesinin yerini değiştiriniz. 

NOT: Limit ayarı yapılırken kartın yukarı tuşuna bastığınız da kapının yukarı yönde hareket ediyorsa ama ekran sağındaki sayıların artmayıp azalıyorsa encoder yönü doğru olmadığından limit ayarınızı yapamazsınız. Çözüm için 3. Parametrenin 306 nolu encoder yönü modunu değiştiriniz. 1: Düz ve 2: Ters bunlardan doğru seçeneği seçip tekrar en baştan limit ayarını yapınız. Tekrar kapınızı panonun kapağındaki butonlardan testini yapınız. 

NOT: Limit ayarınızı yapıp kapınızı test ettiğiniz esnada kapınızın üst limitle ve alt limitle ayarladığınız yerler de durmuyorsa kalibrasyon ayarı yapmanız gereklidir. Kalibrasyon ayarı için kartın 3. Parametresi olan motor limit switch (SW) ayar menüsüne girip 302Açılmakalibdeğeri ve 303KapanmaKalibDeğeri menülerinde kalibrasyon ayarı yapabilirsiniz.