Endüstriyel Kapı Sistemleri

Endüstriyel Kapı Sistemleri

Giriş ve çıkış işlemlerinin gerçekleştiği pek çok yerde endüstriyel kapı sistemleri kullanılabilmektedir. endüstriyel kapı sistemleri farklı malzemelere ve ebatlara sahip olması nedeni ile birbirinden ayrılmaktadır. Endüstriyel kapılar yukarıya doğru bir açılma prensibine sahiptir. Kapı sistemlerinin avantajları oldukça fazladır. Bunlardan biri de yukarıya doğru açılması olmasıdır. Yukarıya doğru açılması nedeni ile yer kaplamaz ve çok daha hızlı çalışmaktadır. Aynı zamanda endüstriyel pvc kapı sistemleri tamamen otomatik bir biçimde de kullanılabilmektedir. Bunun için uzaktan kumanda ve buton teknolojisi bir arada kullanıma uygundur. Elektrik kesintilerinde dahi bir süre daha kullanılabilen bu ürünlerde frenleme de mevcuttur. Özellikle frenleme teknolojisine sahip olan bu ürünler halatların kopması durumunda bu sayede güvenlik sağlanabilmektedir. Kapılarda istenen oranda pencere açıklığı verilmesi de mümkündür. 

Endüstriyel Kapı Sistemleri Nedir?

Endüstriyel Kapı Sistemleri
Endüstriyel Kapı Sistemleri

Endüstriyel kapı sistemleri hakkında merak edilenler oldukça fazladır. Çünkü diğer kapı sistemlerinden farkı ile öne çıkmaktadır. Bu sistemde kapı açılma hızları da oldukça ilginçtir. Marka bazında olmakla birlikte ortalama olarak 25 cm/saniye şeklinde bir kapasitesi bulunmaktadır. Pvc kapı sistemleri nedir ve çalışma prensibi nedir soruları da yaygındır. Çünkü hızlı pvc kapı sistemleri günlük hayatı kolaylaştırma üzerine bir çalışma prensibine sahiptir. Özellikle seri üretimi hızlandırması, taşıma ve depolama sürecine kolaylık sağlaması nedeni ile orta ve büyük ölçekli pek çok firmanın tercihi olmaktadır. Aynı zamanda garaj kapısı olarak da kullanılabilmektedir. Büyük ölçekli otoparklarda veya ev garajlarında yaygın bir üründür. 

Kapı Sistemlerinin Fiyatları

Endüstriyel kapı sistemleri fiyatları açısından değişkendir. Bunu bilerek tercih etmek gerekmektedir. Tamamen yerli üretim olan bu ürünler özel üretim imkanına da sahiptir. Bu aşamada özel üretim faktörü fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda endüstriyel kapı modelleri kendi içerisinde de çeşitlenmektedir. Hazır modellerin çeşitliliği seksiyonel, katlanır, sarmal olmak üzere üç farklı çeşide sahiptir. Bunlar da kendi içerisinde hızlı PVC brandalı veya normal olarak ayrılmaktadır. Bu nedenle tercih ederken dikkat edilecek birden fazla faktör bulunmaktadır. Artan özellikler, teknolojik donanımın çeşitliliği ve ürünün ebattı fiyatları büyük oranda etkilemektedir. Rayflex Seksiyonel Kapı