Endüstriyel Garaj Kapıları

Endüstriyel Garaj Kapıları

Endüstriyel garaj kapıları ile alan tasarrufu yapabilmek mümkündür. Farklı tarzlardaki garaj kapıları sadece araç yerleşimi için değil, depolama ve benzeri amaç için de kullanılmaktadır. Ancak özellikle araç yoğunluğunun fazla olduğu yerde çokça avantajlıdır. Endüstriyel garaj kapısı tercihi yapanların ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde tercih yapması gerekmektedir. Kişiye özel çözümler de sunulmakta ve en iyi ürünler sizlere sunulmaktadır. Konforlu kullanımı ile gün geçtikçe daha popüler hale gelen bu kapılar ev ve iş yerlerinde endüstriyel garaj kapısı olarak çalışmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere endüstriyel alanlarda kullanımı çok daha yaygındır. Endüstriyel alanlarda araç kapısını çok daha hızlı sağladığından bu kapılar tercih edilmektedir. Daha pek çok faktör endüstriyel kapıların öne çıkmasını sağlamaktadır. 

Endüstriyel Garaj Kapısı Nedir?

Endüstriyel garaj kapısı nedir ve bu kapılar nerelerde kullanılır gibi sorular akıllarda yer etmektedir. Endüstriyel garaj kapıları bugünkü teknoloji ile elektronik bir çalışma prensibine sahiptir. Bu prensip çerçevesinde bir motor sistemi bulunmaktadır ve ürünlerimizde yer alan bu sistem ile elektrik gitse dahi bir süre çalışmaktadır. Bu işleyişin elektrik gitse dahi devam etmesini sağladığından oldukça avantajlıdır. Kendi içerisinde çeşitlere ayrılan endüstriyel garaj kapıları kullanıma göre değişmektedir. Katlanır kapılar ile araç giriş ve çıkışları kolaylaşmaktadır. Bazen ise buralarda farklı ürünler de depolanabilmektedir. İzolasyonlu kapılar tercih edilirken ebat ve benzeri istekleri ürünü satın alacak kişinin isteğine göre belirlenmektedir. 

Endüstriyel Garaj Kapısı Avantajları Nelerdir?

Endüstriyel Garaj Kapıları
Endüstriyel Garaj Kapıları

Endüstriyel garaj kapılarının avantajları incelendiğinde pek çok şey görmek mümkündür. İlk avantaj ise hız olmaktadır. Endüstriyel kapılarda hız faktörü odlukça önemlidir. Hızlı bir biçimde açılan ve kapanan kapılar akışı da hızlı tutmaktadır. Aynı zamanda dışarıdaki havanın içeriye girme oranını da oldukça azaltmaktadır. Yüksek hızlı PVC kapılar ile çerinin havası, nemi ve daha pek çok unsurunu korumak mümkündür. 

Bir diğer avantaj ise her kapının kendi içerisinde de çeşitlere ayrılmasıdır. Pek çok endüstriyel kapı çeşidi bulunmaktadır. Formlarına, malzemelerine, ebat ve mekanik özelliklerine bağlı olarak bu ürünler kendi içinde de çeşitlenmektedir. Bu da her alanda kullanılabilecek kadar alternatif oluşturmaktadır. Endüstriyel kapılar bir avantaja daha sahiptir. Özellikle bu kapıların bir motor sistemi bulunmaktadır ve bu motor sistemi elektrik gitse de bir süre çalışma gücüne sahiptir. Bu durum elektrik kesintisi yoğun olarak yaşanan bölgelerde daha çok ilgi görmektedir. 

Endüstriyel Garaj Kapısı Çeşitleri

Endüstriyel garaj kapısı çeşitleri geniş bir ürün yelpazesinin sonucu olmaktadır. Bu ürünler kullanıma ve ihtiyaca bağlı değişime açıktır. Aynı zamanda ürünler kişiye ve duruma bağlı özel tasarıma da sahip olabilmektedir. Ürünler arasında öne çıkanlardan biri sarmal kapılar olmaktadır. Sarmal kapılara ek olarak katlanır kapılar, yüksek hızlı PVC kapılar da bulunmaktadır. Bunlarla da sınırlı kalmayıp aynı zamanda izolasyonlu kapıla ve kendini tamir eden kapılar da görmek mümkündür. Her kapının kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Bunlara ek olarak kapıların otomasyon ve aksesuar unsurları da bulunmaktadır. Bunlar arasında kumanda, motor seti, hız kontrol ve reflektör gibi garaj kapısını tamamlayıcı parçalar bulunmaktadır. Böylelikle garaj kapısı çok daha pratik ve sorunsuz bir biçimde çalışmaktadır. Gelişen teknoloji ile garaj kapılarında dikkat edilen faktörler daha fazladır. Bu parçalar makine özelinde değişim göstermektedir. Yüksek hızlı kapı teknoloji ile depolama sistemleri çok daha pratik bir işleyişe sahip hale gelmektedir. 

Endüstriyel Garaj Kapısında Özel Üretim 

Endüstriyel garaj kapıları birçok alternatifi ile kullanıma açıktır. Buna ek olarak ihtiyaca bağlı bir özel üretim de yapılabilmektedir. Bu özel üretim kapsamında dikkat edilecek unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ebatlar olmaktadır. Endüstriyel kapılarda ebat ihtiyaca göre hesaplanmaktadır. Buna bağlı durumlarda birden fazla kapı yapılabilmekte ya da bir kapıda birleştirilebilmektedir. Aynı zamanda pencere açıklığı da yapılabilmektedir. Birden fazla pencere açıklığı yapılması mümkündür. Ancak bunun kapının gücünü azalttığını da bilmek gerekmektedir. Bunlara ek olarak farklı malzeme ya da ek malzeme tercihinde bulunmanız da mümkündür. Yüksek hızlı kapıların bu çeşitliliği, firmaların ihtiyacını karşılamaktadır. Her firma kendi ihtiyacı kapsamında ürün seçimi yapabilmektedir. Elbette bütçe bakımından da ürün alternatifleri sunulmakta ve garaj kapıları en iyi şekilde, en kısa sürede yapılabilmektedir.